fbpx
Odoberať Newsletter


Stiahni si appku Rádia7

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Milí priatelia, poslucháči,

pripravili sme niečo špeciálne pre ženy tento rok 2020. V spolupráci s holandským vydavateľstvom sme spracovali pre vás jedinečné príbehy niekoľkých biblických žien.

Náš život je dnes už veľmi odlišný od života týchto žien, ale naše postoje, spôsoby a mnohé situácie v rodinách, či v živote sa opakujú. Ako ženy sme konfrontované tým, ako budeme reagovať vo vzťahoch, aké hodnoty preferujeme vo svojom živote, alebo ktorým veciam dávame prednosť. V tejto relácii sme pre vás pripravili vždy najprv krátky rozhovor, kde sa rozprávame krátko o danej téme. V druhej časti relácie budete mať možnosť počuť príbeh o konkrétnej biblickej postave – žene, tak, ako to zachytila Gien Karssen, holandská autorka publikácie Jej meno je žena.

V roku 2020 pokračujeme v našom vysielaní v tvorbe relácie o financiách ešte intenzívnejšie ako minulý rok. V roku 2019 sme pre vás odvysielali niekoľko poradní práve na túto neustále aktuálnu tému, s odborníkom Petrom Hechtbergerom. Mnohí z vás si od nás pýtali aj kontakt na tohto finančného poradcu. Takisto ste zvykli vyhľadávať tieto relácie aj v archíve .

Tentokrát sme pre vás pripravili na každý pracovný deň v týždni ráno po 7:30 hod. a poobede po 15:15 hod. krátke diskusné relácie dvoch odborníkov Petra a Rada na tému peniaze a hospodárenie. Budete počuť rôzne podnety, rady, i zamyslenia, týkajúce sa praktického života, ktoré sa snažíme objasniť na báze Božieho slova. Samozrejme, že výklad slova, súvisiaci s týmito témami nie je biblické vyučovanie, nakoľko každá relácia má trvanie len pár minút (3-5 min.). Ale Božie slovo slúži ako základ, z ktorého chceme vychádzať a inšpirovať našich poslucháčov do ich konkrétnych okolností života. Veríme, že Duch Svätý vás konkrétne uvedie do každej pravdy, ktorá je dôležitá pre váš život aj práve v otázkach hospodárenia s finančnými a materiálnymi zdrojmi.

Naša krajina je skutočne krásna, a preto sme sa rozhodli spracovať aj pre naše vysielanie niektoré zaujímavosti a výnimočné miesta na Slovensku. Pozývame vás, milí poslucháči, na prechádzku od východu na západ – po našom Slovensku. Predstavíme vám niektoré jaskyne, zámky či hrady, dediny i mestá, pohoria i výhľady, ktoré môžete zažiť aj na živo. Netreba si kúpiť ani letenku. :) Stačí sa nechať inšpirovať aj touto našou reláciou a naplánovať si potulky naprieč Slovenskom. Verím, že vám spríjemníme čas našou reláciou a poskytneme vám množstvo nápadov, ako využiť voľné chvíle a oddych.

Milí poslucháči, od 13. januára 2020 sme pre vás pripravili niektoré zmeny v našom vysielaní.

Nakoľko sa nám ozývali poslucháči aj zo zámoria, aj poslucháči, ktorí pracujú v noci a počúvajú naše vysielanie, rozhodli sme sa naplánovať reprízy niektorých relácií aj v našom vysielacom bloku Nočné ozveny. Verím, že potešíme všetkých, ktorí mali o toto vysielanie záujem.

Ďalšie zmeny budete počuť počas  našich vysielacích blokov. Hneď v Raňajkách Rádia 7 budeme pravidelne vysielať reláciu o financiách, bude to krátka 3 až 5 minútovka, ktorú pre vás pripravujú odborníci v oblasti financií. Budeme ju vysielať pravidelne každý pracovný deň  v týždni, ráno aj poobede. Tiež pribudnú nové relácie v rámci programu Poradne Rádia 7 Zo života žien a relácia Krásne Slovensko. V Hudobnom Klube v stredu budeme hrať špeciálne len tvorbu slovenských autorov v relácii Slovenské piesne a chválospevy a samozrejme, že obľúbená relácia staršej generácie – Evergreeny bude naďalej pokračovať vo štvrtkovom hudobnom klube.

Poobede v 16. hodine sme pre vás pripravili v spolupráci s vydavateľstvom GBV novú sériu krátkych zamyslení, ktorá bude iste inšpiráciou uprostred plných dní. Samozrejme, že naďalej pokračujeme v tvorbe premiér relácií, ktoré už sú rozbehnuté, ako je vaša obľúbená relácia Hlas pre Slovensko s rôznymi pastormi a kazateľmi Božieho slova, alebo relácia Pohodička, Cestopisy, Klubovne s hosťami, úvahy, vyučovania, ale aj príbehy pre deti a iné ďalšie, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme. Vo Večernom ladení počas 19. hodiny, kde vysielame zo začiatku vždy Večerníček pre najmenších poslucháčov, sme zaradili modlitby za národy. Naši moderátori sa budú pravidelne každý deň v týždni v čase o 19:45 hod. modliť za rôzne národy, krajiny, ľudí, ich potreby a tiež za kresťanov, ktorí žijú v týchto krajinách. Pozývame vás, pripojte sa k týmto modlitbám. Nechajte sa inšpirovať Božím Duchom spolu s nami a staňte sa aj takto súčasťou nášho vysielania. Ďakujeme za vašu podporu – modlitebnú aj finančnú. Ďakujeme, že ste s nami.

Redakcia Rádia 7

Milí priatelia, priaznivci Rádia 7!

Pravidelne každoročne v jesennom období usporadúvame koncerty na podporu vysielania rádia. Nakoľko rádio „žije“ len z dobrovoľných príspevkov ľudí, aj takouto formou chceme dať do pozornosti službu, ktorá je zameraná na ľudí, prostredníctvom nášho vysielania. V tomto období máme 7 vysielačov v rôznych mestách Slovenska, kde vysielame prostredníctvom FM. No naši poslucháči sú aj v zahraničí, ale aj v iných mestách a regiónoch Slovenska, kde si nás môžu naladiť prostredníctvom internetu, alebo mobilnej aplikácie. Tento jesenný koncert Rádia 7 sme pripravili v spolupráci so speváčkou "Miriam Kaiser". Jej piesne iste poznáte aj z nášho vysielania.

Vstup: zadarmo
Počas koncertu prebehne dobrovoľná zbierka na podporu Rádia 7. 

Koncert sa uskutoční:
24.11.2019 - v nedeľu
18:00 - 19:30
Spoločenský Dom Nivy
Súťažná 18, Bratislava

Pozvite aj svojich známych a priateľov. Na koncerte bude znieť aj posolstvo evanjelia, posolstvo nádeje, ktoré odovzdá Erik Matej, evanjelista z Košíc. Rádio 7 je rádio pre život a veríme, že aj toto nedeľné popoludnie na Nivách o 18. hodine bude Boží život uvoľnený do ľudských sŕdc.

 Mapa

Slider

Slider

Slider

Cestujte s nami a spoznajte biblický aj dnešný Izrael
Slider

AUDIORECEPTÁR
Slider